piłka nożna

Jaki sprzęt treningowy do piłki nożnej wybrać?

Piłka nożna staje się coraz bardziej popularnym sportem. Dzieci i młodzież idąc za przykładem Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego czy Wojciecha Szczęsnego, marzą o wielkiej piłkarskiej karierze. Jednak chcąc czynnie uprawiać piłkę nożną, należy skompletować odpowiedni sprzęt.

Jaki sprzęt do trenowania piłki nożnej należy kupić?

Inne akcesoria będą potrzebne zawodnikowi z pola niż bramkarzowi. Jaki sprzęt do piłki nożnej jest niezbędny, gdy grasz na pozycji golkipera? Jeśli Twoim marzeniem jest grać między słupkami, mieć wpływ na przesuwanie się linii defensywnej rywali, bo spodobała Ci się charyzma Manuela Neuera, Wojciecha Szczęsnego bądź Gianluigiego Donnarummy, zacznij od zakupu rękawic bramkarskich. To narzędzie do gry powinno charakteryzować się wysoką jakością, masz bowiem ważną rolę do odegrania, dlatego Twój komfort jest kluczowy. Polecane są profesjonalne rękawice 99 Hand Guard, które cechuje miękkość oraz elastyczność. Innym modelem polecanym przez ekspertów jest Football Masters Fenix Red GG 4 MM Hyla. Atut tych rękawic stanowi doskonała stabilizacja nadgarstka, dzięki czemu dłonie mniej się męczą. Golkiper potrzebuje ponadto bluzę oraz spodnie, w tym przypadku najkorzystniej będzie postawić na komplet.

Większość zawodników marzy jednak o grze w polu, dlatego też warto zastanowić się, jaki sprzęt jest potrzebny do piłki nożnejdla zawodnika niebędącego bramkarzem. Gracz potrzebuje przede wszystkim spodenki oraz koszulkę. Podczas treningów doskonale sprawdzi się dres. Zarówno golkiper, jak i zawodnik z pola używają getrów piłkarskich. Na ogół bramkarskie modele są nieco dłuższe, aby przykryć całe kolana.

Wszyscy zawodnicy potrzebują odpowiedniego obuwia. Mecze zazwyczaj odbywają się na murawie, a treningi w różnych miejscach. Jakisprzęt do treningu piłki nożnej należy wybrać?Kwestia obuwia piłkarskiego jest skomplikowana, gdyż odpowiednie buty należy zakładać pod konkretną nawierzchnię. Istnieją cztery rodzaje. Pierwszy z nich to turfy. Doskonale sprawdzą się na tartanie i sztucznej murawie, żwirze oraz zmrożonej nawierzchni. Kolejny typ stanowią halówki, czyli obuwie na halę. Następny rodzaj to wkręty. Te buty doskonale sprawdzą się na mokrą, naturalną trawę. Natomiast lanki są obuwiem przeznaczonym na suchą, naturalną nawierzchnię trawiastą.

Warto zastanowić się, jaki sprzęt do ćwiczeń piłki nożnejbędzie jeszcze niezbędny? Podczas intensywnych treningów, jak i w trakcie spotkań piłkarskich przydadzą się opaski oraz ochraniacze pozwalające uniknąć przykrych kontuzji. W każdym zespole musi znaleźć się również kapitan, który weźmie odpowiedzialność za morale, kiedy drużyna będzie przeżywać trudne chwile. Potrzebuje on opaski kapitańskiej. Element ten stanowić będzie nobilitację oraz zachętę do jeszcze cięższej pracy. Być może właśnie Ty pełnisz tę zaszczytną funkcję w swojej drużynie.

Gdzie zakupić sprzęt piłkarski?

Jak już zapewne wiesz, sprzęt do trenowania piłki nożnejoraz ten, który wykorzystasz w trakcie rozgrywanych spotkań, jest bardzo ważny. W piłce oprócz umiejętności liczy się również dobre wyposażenie. Zawodnik przekonany o jakości oraz niezawodności sprzętu będzie poruszał się o wiele pewniej, niż gdyby występował w odzieży wątpliwej jakości. Dla prawidłowego rozwoju gracza niezwykle istotne jest, by trenował i grał, mając zapewnione najlepsze warunki.

Jeśli jesteś trenerem bądź zawodnikiem, który chce poprawić jakość rozgrywki, spójrz na sprzęty piłkarskie na stronie sport-club.pl,otrzymasz tutaj wszystko, czego potrzebujesz. Marka ta jest dystrybutorem firm Vigo, Joma oraz Colo. Pierwsza z nich przez długie lata ubierała profesjonalnych zawodników Widzewa Łódź, Joma wyposażała zawodowych piłkarzy reprezentacji Bułgarii, Rumunii, Hondurasu oraz klubowych m.in. CSKA Moskwa, Viktoria Pilzno, Swansea City oraz Piasta Gliwice, Colo zaś siatkarzy Trefla Sopot. Podjęcie współpracy ze sport-club.pl, stanowi gwarancję satysfakcji, zadowolenia i niezawodności. Postaw na sprawdzonego dostawcę sprzętu sportowego.