pieluchy
Kategorie:

Czym kierować się przy wyborze pieluch dla noworodka?

Kompletowanie wyprawki dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Często pojawia się pytanie: jakie pieluchy dla noworodka wybrać? W artykule poniżej zostanie wyjaśnione to, na co zwrócić uwagę przy zakupie pieluch dla noworodka. Na rynku dostępność pieluch potrafi przytłoczyć. Różnią się one między sobą składem zastosowanych składników i materiałów, a także jakością wykonania.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie pieluch?

Pieluchy dla noworodka powinny być przede wszystkim:

  • chłonne,
  • antyalergiczne,
  • wygodne w zakładaniu, oraz noszeniu,
  • nieprzeciekające,
  • wycięte w okolicy kikuta pępkowego.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana pielucha. Najważniejsze kwestie warunkujące to ilość i jakość certyfikatów dermatologicznych. Skóra dziecka od pierwszych dni życia jest bardzo delikatna i wrażliwa, ceni się zatem, aby materiał był nieuczulający. Dodatkowo należy sprawdzić, czy pieluchy są perfumowane, czy są stosowane barwniki, oraz czy są chlorowane. Wszystkie te substancje są szkodliwe dla delikatnej skóry dziecka. Najlepiej, żeby pieluchy były bambusowe. Są zdecydowanie delikatniejsze, najczęściej nie ma zużywanych do ich produkcji substancji chemicznych. Lepiej przepuszczają powietrze niż ich odpowiedniki z poliestru. Im lepiej przepuszczalne będą pieluszki, tym mniej pojawi się wysypek, czy różnego rodzaju alergii. Dodatkowo te bambusowe są biodegradowalne, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjne, również dla środowiska.

Ranking pieluch dla noworodka

Poniższe zestawienie różnych pieluch jest subiektywne z uwagi na fakt, że to dziecko zdecyduje, który produkt służy mu najlepiej. Jednak według ogólnych opinii rodziców można stworzyć następujące porównanie.

1. Rossmann Bambiboo

Warstwa wewnętrzna pieluchy jest pokryta warstwą wyciągu z aloesu. Zapewnia stałą cyrkulację powietrza oraz nie zastosowano w produkcji ich jakichkolwiek syntetycznych substancji. Dodatkowo są biodegradowalne.

2. Pampers Premium Care

Posiadają system DryMax, odpowiadający za szybkie odprowadzanie wilgoci. Wyposażone są też w pasek informujący rodzica, kiedy czas zmienić pieluszkę.

3. Huggies Newborn

Pieluszki z dodatkowym wkładem chłonnym, co zapewnia komfort noszenia przez wiele godzin. Dostępne w wersji z wycięciem na kikut pępkowy.

4. Dada Extra Care

Pieluszki dostępne w sieci sklepów Biedronka, oparte na technologii Secon Dry, co oznacza, że poziom suchości jest dwa razy większy na tle konkurencji.

5. Lupilu Premium

Pieluszki wyposażone w przewiewne kanaliki, które błyskawicznie odprowadzają wilgoć do środka.

Pieluchy dla dziecka wielorazowe

Pieluszki wielorazowe, jak sama nazwa wskazuje, nadają się do wielokrotnego użytku. Można kupić wkłady bambusowe oraz otulacze również z tego samego materiału. Stosowanie tych pieluch przypomina stosowanie pieluch tetrowych, jednak dzisiejsze materiały są prostsze w utrzymaniu higienicznej czystości. Te pieluszki są stworzone dla rodziców, dla których dziecko, jak i ekologia są równie ważne. Znajdują się poza rankingiem, ponieważ istota ich stosowania jest zupełnie inna, co nie oznacza, że są gorsze.