Folia grzewcza Red Snake - zastosowanie

Jednym z elementów generujących wysokie rachunki bieżące w domu jest system grzewczy. W dobie rozwijającej się technologii coraz więcej osób szuka alternatywnych rozwiązań dla konwencjonalnych sposobów ogrzewania domu i mieszkania. Są one bowiem nie tylko ekologiczne i wygodne w stosowaniu, ale przede wszystkim ekonomiczne. Wśród innowacyjnych systemów grzewczych zdobywających popularność w ostatnich latach warto rozważyć instalację folii grzewczych na podczerwień. Warto przyjrzeć się bliżej temu, jak działa i jakie korzyści przynosi technologia oferowana przez firmę Red Snake.

Jak działają folie grzewcze Red Snake?

W ogrzewaniu na podczerwień ciepło jest emitowane w postaci fal elektromagnetycznych, które ogrzewają równomierne całe pomieszczenie. Energia podczerwieni jest zamieniania bezpośrednio w energię cieplną w momencie kontaktu z innymi powierzchniami będącymi nośnikami ciepła (ściany, meble, podłogi, ludzie). Dzięki temu już 1-2 minuty po włączeniu instalacji w pomieszczeniu odczuwalna jest wyższa temperatura. Taka dystrybucja ciepła i małe zróżnicowanie temperatur w pomieszczeniu sprawiają, że koszty rachunków w przypadku stosowania folii grzewczych Red Snake są kilkanaście razy niższe niż w przypadku korzystania na przykład z systemu ogrzewania centralnego. Co ciekawe, gdy folie grzewcze Red Snake połączysz z instalacją fotowoltaiczną możesz całkowicie zredukować rachunki za prąd.

Zastosowanie folii grzewczych na podczerwień Red Snake

Ogromną zaletą folii grzewczych na podczerwień jest możliwość ich dowolnego montażu. Można umieścić je niemal na każdej powierzchni, niezależnie od konstrukcji i planu domu czy mieszkania. Jest to opcja dostępna nie tylko dla osób planujących budowę domu, ponieważ folie można także z powodzeniem instalować w wykończonych budynkach. Folie tego typu nadają się do instalacji pod panele, wykładziny, terakotę, ale także można montować je pod wylewki betonowe, tynki mineralne, boazerie, a także ściany i sufity pod zabudowy. Bez względu na to, w którym miejscu są instalowane, folie zapewniają taką samą wydajność grzewczą, a ich instalacja przebiega w taki sam sposób. Dzięki temu, że panele można zainstalować tak, żeby były niewidoczne zarówno w podłogach, jak i w ścianach, nie stanowią one także ograniczenia dla wyposażenia i umeblowania danego pomieszczenia. Sam proces instalacji jest prosty i szybki – po montażu folii grzewczych instalacja jest podłączana i można od razu korzystać z ciepła, jakie generuje.

Zalety korzystania z folii grzewczych Red Snake

Korzyści wynikające z korzystania z folii na podczerwień mają nie tylko wymiar ekonomiczny. Oto zalety instalacji tego systemu ogrzewania:

  • bezawaryjność: zastosowanie innowacyjnej nanotechnologii włókien węglowych, które są zalaminowane w tworzywach sztucznych daje gwarancję bardzo długiej żywotności tego systemu grzewczego i niezawodności działania przy codziennej eksploatacji. Co ważne, w przypadku folii grzewczych Red Snake nawet w wypadku ich uszkodzenia czy przedziurawienia (na przykład przewiercenia) ich struktura pozwala na ich ciągłe działanie. Przerwane miejsce wystarczy zaizolować, aby uniknąć straty prądu.
  • bezobsługowość: masz możliwość zaprogramowania temperatury osobno w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu możesz precyzyjnie dobrać odpowiadający poziom ciepła i sterować temperaturą w zależności od potrzeby, co przekłada się również na mniejsze zużycie prądu.
  • bezpieczeństwo dla zdrowia: ogrzewanie na podczerwień według opinii specjalistów ma korzystne działanie dla organizmu. Wpływa ono leczniczo na schorzenia kręgosłupa, poprawia ukrwienie skóry, a także usprawnia pracę mięśni i wspomaga układ immunologiczny.
  • korzystne działanie dla alergików: folie grzewcze na podczerwień Red Snake są nie tylko całkowicie bezpieczne dla osób z alergią, ale także poprzez utrzymywanie wilgotności na stałym poziomie nie wysuszają powietrza. Podczerwień nie pobudza cząstek kurzu, co zapobiega powstawaniu pleśni, grzybów i gromadzeniu się roztoczy.