Kategorie:

Jak pozbyć się moli spożywczych?

W Twoim domu zalęgły się mole, a w szafkach ze słodyczami lub produktami spożywczymi znajdujesz larwy i rozwijające się jaja? Z obrzydzeniem pewnie zastanawiasz się jakie błędy popełniłeś w pielęgnacji domu, że doszło do inwazji tych szkodników. Na szczęście pocieszający w tej całej sytuacji jest fakt, że mole spożywcze są jednymi z najczęściej zamieszkujących szkodników w ludzkich posiadłościach – nie trzeba zatem zaniedbywać domu, by narazić się na ich obecność. Z pomocą paru prostych sztuczek nie tylko pozbędziesz się natrętnych owadów i ich gniazd, ale i nie dopuścisz do ich  ponownego zagnieżdżenia!

Jak pozbyć się moli spożywczych – sposoby

Jeśli w Twoim domu odbywa się inwazja moli, musisz rozpocząć szybkie, konkretne kroki. W pozbyciu się latających insektów pomogą produkty, które na pewno masz w domu, ale i skuteczne środki na mole. Sprawdź jak pozbyć się moli spożywczych na zawsze!

1.Umyj dokładnie szafki, w których zalęgły się mole

Podstawą w zwalczaniu moli jest dokładne umycie zainfekowanych szafek ciepłą wodą z mydłem – jest to wyjątkowo nieprzyjemne, ale konieczne, jeśli chcesz raz na zawsze usunąć szkodniki ze swojego mieszkania. Jeśli w szafkach jakimś cudem znajdują się książki lub dokumenty, lepiej dokładnie je przejrzyj – mole lubią składać jaja właśnie w takich ciasnych, ciemnych miejscach. Następnie przejdź do kolejnego sposobu.

2.Jak pozbyć się moli spożywczych – owoce cytrusowe, ocet.

Ocet winny rozcieńcz z wodą w proporcjach 1:1 z domieszką soku z cytryny. Gotową miksturą możesz przetrzeć zainfekowane półki lub wlać do słoika i postawić w miejscu, w którym zalęgły się mole. Ocet z cytrynowym aromatem jest mieszanką odstraszającą latające intruzy. Dobrym odstraszaczem są również goździki i wanilia, które będą skuteczną pomocą w dezynfekcji mieszkania z moli.

3.Mole spożywcze – skuteczne zwalczanie przez pozbycie się zainfekowanych produktów

Mole spożywcze jak sama nazwa wskazuje, lubią mnożyć się w miejscach, w których znajduje się żywność – najczęściej lądują one w suchych kaszach, mąkach czy ryżu. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej jest wyrzucić nie tylko te produkty, w których zauważysz ruszające się stworzenia i nici, ale i te, które znajdowały się w zasięgu zainfekowanego jedzenia. Jeśli przez przypadek zjadłeś larwę lub jajo mola (co niestety często się zdarza) nie musisz się niczym przejmować – spożycie go nie wpływa w żaden sposób na zdrowie i układ pokarmowy.

4.Skuteczny preparat na mole pomocą w pozbyciu się szkodników

W walce z niechcianymi intruzami niezwykle nieoceniona będzie pomoc skutecznego sprayu na mole. Jednym z nich jest vigonez na mole, który działa na nie wyjątkowo skutecznie. Bez obaw można go stosować zarówno na szafki, tkaniny czy ubrania – produkt nie niszczy delikatnych materiałów i jest zupełnie bezzapachowy. Dodatkowo ten preparat na mole unieszkodliwia nie tylko fruwające owady, ale nie dopuszcza do dalszego rozwoju larw czy kokonów. Może być również bezpiecznie stosowany w kuchni przy produktach spożywczych – wystarczy, byś spryskał nim całe pomieszczenie i zamknął je na ponad godzinę. Po tym czasie mole znikną na zawsze.

5.Przechowywanie w słoikach ratunkiem przed molami

By zapobiec kolejnemu zagnieżdżeniu się moli, najlepiej byś nie trzymał jedzenia w plastikowych woreczkach – te nieprzyjemne insekty lubią bowiem rozgryzać folie i przedostawać się do jedzenia. Unikniesz tego, przesypując sypkie produkty do szklanych słoiczków przetartych z zewnątrz octem winnym.

6.Siatka na okno uniemożliwi inwazje owadów

Skutecznym sposobem na zwalczanie moli spożywczych jest zainstalowanie moskitier. Jak wiadomo, intruzi dostają się zawsze z zewnątrz, dlatego siatki na okna mogą skutecznie uniemożliwić im przedostanie się do wnętrza pomieszczenia. Moskitiery uchronią Cię nie tylko przed molami, ale również przed innymi owadami lubiącymi odwiedzać ludzkie mieszkania latem – na przykład muchami, komarami czy osami.