Kategorie:

Jaki toner do drukarki laserowej wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się na kupno drukarki laserowej prawdopodobnie, za podjęciem tej decyzji przemawiały dwa z istotnych parametrów – szybkość drukowania materiałów oraz niższy koszt elementów eksploatacyjnych. W przypadku laserowego urządzenia drukującego rzadziej również należy wymieniać tusze do drukarki, jednak kiedy przyjdzie czas na wymianę tonerów, niejeden właściciel drukującego sprzętu ma problem i zadaje sobie pytanie – jaki toner do drukarki laserowej wybrać? Jeśli to pytanie gnębi również Ciebie, możesz spać spokojnie – dzięki poniższemu artykułowi szybko dowiesz się jak dokonać właściwego wyboru.

Drukarka laserowa a toner – jak wybrać?

Decydując się na drukarkę laserową, na pewno miałeś świadomość, że raz na jakiś czas niezbędne będzie kupno odpowiednich tuszy. Tonery do drukarki laserowej sprzedawane są osobno w odpowiednich kasetach – każdy typ kasety pasuje do konkretnego modelu urządzenia. Jednak na skąd mamy wiedzieć, do jakiej drukarki pasuje konkretny toner? Wystarczy, byś sprawdził taką informację w dokumentach zakupionego sprzętu (a konkretniej instrukcji obsługi) lub za pomocą wyszukiwarki internetowej znajdź specyfikację konkretnej drukarki. Gdy już tego dokonasz, znalezienie szczegółów o potrzebnym tuszu będzie trwało chwilę – kliknięcie zakładki „materiały eksploatacyjne” umożliwi odnalezienie konkretnego oznaczenia. To dzięki niemu można stwierdzić, do jakich modeli drukarki dany toner jest odpowiedni. Często zdarza się, że jeden typ tonera pasuje do wielu rodzajów drukarek laserowych.

 

Co potrzebujesz oprócz oznaczenia tonera drukarki laserowej?

 

– wydajność; wydajność tonera jest niezwykle ważna. Zazwyczaj jest ona związana z wielkością drukarki – jeśli masz duże urządzenie drukujące, najpewniej będziesz potrzebował kasety o większej pojemności

– typ tonera – zazwyczaj drukarki laserowe mają tylko opcję wydruku monochromatycznego, istnieją też jednak modele oferujące wydruk kolorowy. Dlatego też, wybierając toner, zwróć uwagę na jego rodzaj.

– cena; to jak dużo jesteś w stanie wydać na toner do drukarki, zależy tylko od Ciebie – miej jednak świadomość, że na rynku istnieją wkłady oryginalne, ale i również zamienniki, które są czasami nawet i dużo tańsze od tych pierwszych

Drukarka laserowa – toner oryginalny czy zamiennik?

Jeśli skrupulatnie kalkulujesz domowy budżet, bądź jesteś zwolennikiem tańszych rozwiązań, z powodzeniem możesz zdecydować się na kupno tuszu, który będzie zamiennikiem oryginału. Na pewno jest to niekiedy spora oszczędność, ale jaka jakość? Cóż, to wszystko zależy od marki, na jaką masz zamiar się zdecydować  – na rynku bowiem zdarzają się tańsze, ale zdecydowanie bardziej wadliwe produkty (takie tusze najczęściej oferują najróżniejsze aukcje internetowe), ale również Ci nieco drożsi, którzy proponują dużo wydajniejsze i bezpieczniejsze produkty. Podczas wyboru zamienników należy zachować szczególną ostrożność i kierować się głównie zaufanym, pewnym dostawcą. Jeżeli jednak jesteś tradycjonalistą i niestraszne są Ci koszty związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych do drukarki laserowej, to najlepszym wyborem będą oryginalne tonery.

 

W tuszmarkt.pl/druk-laserowy.html. znajdziesz  zarówno oryginalne tonery do drukarki laserowej, ale i również bardzo dobre zamienniki – wszystko na każdą kieszeń. Sklep oferuje akcesoria dostosowane do różnych producentów drukarek laserowych np. HP, Canon, Epson, Sharp czy Brother w konkurencyjnych cenach. Dodatkowo wybierając produkty z tuszmarkt.pl do swojej drukarki, masz pewność ich wysokiej jakości – nie ma więc obaw, że trafisz na nieodpowiedni, wadliwy zamiennik. To uchroni Cię przed ewentualną awarią drukarki, która zdarza się bardzo często, kiedy toner dostarczany jest z nieznanych źródeł.