wesele

Filmowanie wesel - ile kosztuje i dlaczego warto wybrać kamerzystę na wesele?

Wesele jest szczególną chwilą dla dwojga kochających się osób, ponieważ w tym dniu mogą świętować swoją miłość wraz z innymi członkami rodziny. Warto postarać się o ważną pamiątkę z tego dnia. Jednym ze sposobów upamiętnienia wesela jest zlecenie filmowania. To popularna usługa, zwłaszcza kiedy zależy nam na pełniejszym udokumentowaniu ślubu oraz przyjęcia.

Filmowanie wesel w Warszawie — czemu warto wykupić taką usługę?

Filmowanie wesela sprawi, że lepiej udokumentujemy ten ważny dzień. To szansa na stworzenie niepowtarzalnego filmu z całej uroczystości i przyjęcia. Zdjęcia również oddają emocje, jednak film zawsze będzie ciekawszą pamiątką do obejrzenia. Dodatkowo tworzony jest krótki klip, który ukazuje wspaniałe chwile państwa młodych tuż po wyjściu z kościoła lub urzędu. Film jest szczególnie ważne w momencie, kiedy chcemy dokładniej oddać atmosferę wesela i uwiecznić na nim bliskich. Po latach wybór filmowania na weselu zamiast samych zdjęć będzie dla nas korzystniejszy, ponieważ lepiej odda on wszystkie szczegóły, które niekoniecznie są zapamiętywane podczas tego pełnego emocji dnia.

Ile kosztuje usługa filmowania na weselu?

Filmowanie wesel w Warszawie oraz innych miastach ma bardzo podobne ceny.

W cenę filmowania wchodzą:

  • usługa filmowania przygotowań państwa młodych,
  • filmowanie ślubu,
  • filmowanie wesela, najczęściej do 1-2 w nocy,
  • dojazd na miejsce wesela,
  • montaż filmu z wesela,
  • stworzenie krótkiego klipu z wybraną przez państwa młodych muzyką.

Klip jest często również tworzony w trakcie sesji ślubnej lub przed weselem i stanowi dodatkowy koszt. W pełnym pakiecie filmowanie wesela może kosztować nas od 1500 do nawet 3000 zł. Trzeba pamiętać, że im dłuższe jest nagrywanie, tym większą cenę zapłacimy. Trzeba również zapewnić za posiłek dla kamerzysty lub kamerzystów. Aby nie przegapić żadnego ważnego dla państwa młodych momentu, czasami usługę wykonuje dwóch specjalistów. 

Czemu nie warto oszczędzać na kamerzyście?

Kamerzysta na weselu to nie mały wydatek, jednak trzeba pamiętać, że oszczędność na tej usłudze nie popłaca. Profesjonalny kamerzysta nie tylko będzie posiadał wysokiej jakości sprzęt, ale również ma dostęp do zaawansowanych oprogramowań do obróbki filmów. Do klipu dla państwa młodych wykupywana jest również licencja na muzykę w tle. Jeśli nie zostaną wykupione prawa autorskie na użycie danego utworu, wtedy będzie trzeba użyć piosenki dostępnej w bazie darmowych utworów. Mogą one nie spełniać oczekiwań pary młodej, dlatego profesjonaliści mają możliwość wykupienia takiej piosenki, jaką życzą sobie klienci. 

Tańszy kamerzysta nie będzie również przykładał tak wielkiej wagi do montażu filmu, dlatego warto wynająć profesjonalistę, który zna się na swoim zawodzie. Aby nieco zaoszczędzić, można z kolei poprosić o połączenie usługi fotografii ślubnej z filmowaniem. Kamerzyści i fotografowie często ze sobą współpracują, a wykupienie pełnego pakietu kosztuje mniej, niż zakup dwóch usług osobno u innych firm. Warto zająć się tą kwestią odpowiednio wcześniej, aby dokładnie obliczyć koszty.