obrączki

Jak wybrać obrączki ślubne?

Planowanie zaślubin to olbrzymie wyzwanie. W tych wszystkich szaleństwach bywa, że pary młode pozostawiają na ostatni moment sprawę, która po ślubie pozostaje z nimi na zawsze — czyli obrączki. Dlatego też warto jest poszukać takich, które będą rzeczywiście pasowały.

Wybór bardzo często jest trudny, ponieważ asortyment obrączek ślubnych jest niesamowicie bogaty! Modele z klasycznego złota, obrączki nowoczesne, cyrkonie, brylanty i jeszcze tysiąc innych opcji… Jak wybrać obrączki ślubne?

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Nie ma żadnego jednego określonego momentu, w którym powinno się dokonać wyboru obrączek ślubnych. Jednak dobrze jest zadbać o to z wyprzedzeniem - nie tylko ze względu na to, że będzie to kolejna odhaczona rzecz na ślubnej liście "do zrobienia", ale również ze względu na fakt, iż większość narzeczonych podchodzi do kwestii zakupu tego elementu trochę lekceważąco. Nie do końca wiadomo, dlaczego tak się dzieje…

Ślubne obrączki są symbolem miłości, który pozostanie z kochankami najdłużej. Kiedy bukiety ślubne wyschną na wióry, a przyjęcie weselne będzie tylko mglistym wspomnieniem, ozdoby na palcach będą przywoływać najpiękniejsze chwile. A zatem jak dobrać obrączki ślubne i nie żałować? 

Po pierwsze, zróbcie to na spokojnie i bez pośpiechu. Obejrzyjcie modele, które obojgu najbardziej się podobają. Dzięki temu znacznie zawęzicie sobie pole wyboru, co ułatwi całą spraw. Kolejny ważny krok to ustalenie budżetu. Zastanówcie się, ile konkretnie chcecie wydać na obrączki i trzymajcie się tego. To jeszcze bardziej uprości proces wyboru odpowiedniej biżuterii ślubnej.

Kolejna istotna kwestia to oczywiście wybór odpowiedniego kruszcu, z którego mają zostać zrobione wymarzone obrączki ślubne. Młoda para może zdecydować się na ozdoby z białego złota lub różowego, tytanu, srebra, platyny… Tak naprawdę ilość opcji do rozważenia jest bardzo duża. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Narzeczeni mogą postawić na ekstrawaganckie modele, które świetnie oddadzą ich osobowość. Z drugiej strony warto wiedzieć, że klasyczne wzory nigdy nie przestają być modne.

Co jeszcze należy wiedzieć o ślubnej biżuterii?

Mnóstwo przyszłych nowożeńców rozmyśla na temat tego, jak wybrać obrączki ślubne, gdy każde z nich ma inny gust. A wtedy nie mogą znaleźć modelu, który pasowałby obojgu. Na szczęście minęły już te czasy, kiedy młoda para musiała mieć identyczne obrączki. Obecnie każdy ma możliwość wyboru takiej biżuterii ślubnej, która najbardziej się podoba.

To, co zostanie wybrane, jest indywidualną decyzją między Wami. Jednak nie ma tu mowy o żadnych przesądach. Nie istnieją również przeszkody, aby każde z Was miało na sobie obrączkę, która podoba się najbardziej i najlepiej prezentuje się na palcu. Wszak również obrączki oferowane parami często mogą różnić się między sobą grubością czy ozdobami! I słusznie, przecież panowie zazwyczaj mają masywniejsze dłonie niż panie. Dlatego wybierane przez nich egzemplarze powinny być nieco okazalsze.

W przypadku ograniczonego budżetu warto zdecydować się na obrączki z cyrkonami, ponieważ są tańsze od brylantów, a prezentują się podobnie. To syntetyczne kamienie wyprodukowane przez człowieka. Żywotność cyrkonii jest uzależniona od ich jakości, jednak wszystkie z biegiem czasu matowieją i tracą swój połysk.

Natomiast diament należy do grupy najtwardszych kamieni szlachetnych i może być porysowany wyłącznie przez inny diament. Zakładając więc, że obrączka ślubna ma być ozdobą na wiele lat, to jednak lepiej wybrać właśnie tę opcję. Z całą pewnością takie modele będą kosztowniejsze, lecz dzięki temu można mieć pewność, że biżuteria ślubna będzie zawsze wyglądać oszałamiająco, a sam kamień będzie mienić się w promieniach słońca tysiącami odcieni!

Jeżeli nie przepadacie za brylantami, to możecie zdecydować się na inne kamienie szlachetne i półszlachetne, na przykład na rubiny, szafiry, topazy, egzotyczne tanzanity czy czarne onyksy. 

Szeroką gamę obrączek ślubnych możesz znaleźć na stronie internetowej: https://diamondsky.pl.