Najczęstsze błędy przy zakupie nowego samochodu

Rynek sprowadzanych pojazdów to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin gospodarki w Polsce. Codziennie do naszego kraju sprowadzane są auta, które później trafiają na handel. Osoby, które sprowadzaniem i sprzedawaniem używanych samochodów zajmują się profesjonalnie, najczęściej swoją uwagę kierują na zachód – w kierunku Niemiec. Z biegiem lat w obszarze zainteresowań handlarzy coraz częściej zaczęły pojawiać się takie kraje jak Szwecja, Dania, Francja lub Wielka Brytania. Okazji do zarobku jest naprawdę sporo.

Jako że rynek jest bardzo chłonny, i na każde — dobre — sprowadzane auto czeka kolejka chętnych, to interes nie dość, że jest bardzo opłacalny, to jeszcze z roku na rok się rozwija. Warto jednak podkreślić, że sprowadzaniem pojazdów coraz częściej zajmują się również osoby prywatne. Robią to często z chęci uzyskania dodatkowego zarobku, ale wciąż przeważają jednak ci, którzy po prostu zakup używanego auta dla siebie chcą wziąć we własne ręce. I choć okazji jest na prawdę mnóstwo, tak samo, jak możliwe jest trafienie na okazję cenową, tak równie łatwo kupić ładnie opakowany złom. Warto zadać sobie zatem bardzo ważne pytanie: co trzeba wiedzieć przed kupnem samochodu?

Przede wszystkim należy kierować się jedną zasadą — nie ma idealnych okazji. Każde auto ma swoją własną historię, którą nie zawsze tak chętnie chce się dzielić jego właściciel. Są jednak sposoby, które pozwalają na uniknięcie zakupu uszkodzonego pojazdu, pod warunkiem jednak, że ma się w omawianym temacie odpowiednią wiedzę. Co jednak, jeśli chcemy kupić używane auto bez pośrednictwa komisu, ale nie czujemy się w tym zbyt mocni? Najlepszym sposobem będzie po prostu zwrócenie się do odpowiedniej firmy, która w swojej ofercie posiada pomoc w zakupie aut używanych.

Jak sprawdzić samochód przed zakupem?

Taką firmą jest chociażby Autotesto (więcej o ofercie dotyczącej sprawdzenie auta przed kupnem Szczecin i nie tylko dowiesz się na ich stronie internetowej), która od wielu lat z bardzo dobrymi efektami wspiera tych, którzy marzą o kupnie dobrego, używanego samochodu. Na czym dokładnie polega wspomniana oferta? Twoim zadaniem, jako klienta, jest wyszukanie takich aut, które potencjalnie Cię interesują. Wówczas wystarczy dane o tym, gdzie znajduje się wybrany pojazd przekazać do Autotesto.

Pracownicy firmy, którzy doskonale wiedzą, o co pytać przed kupnem samochodu, wykonają dla Ciebie bardzo dokładne oględziny. Przede wszystkim sprawdzą, czy pojazd nie jest kradziony, czy dokumenty, które ma jego właściciel, pozwalają na bezproblemową rejestrację. Niezwykle istoty jest również przebieg auta, a mówiąc dokładniej, jego autentyczność. Jednym z największych błędów poszukiwaczy-amatorów jest to, że choć wiedzą, co należy sprawdzić przed kupnem samochodu, nie zawsze potrafią zrobić to poprawnie.

Mały przebieg to popularna metoda oszustów na to, aby nabrać i naciągnąć tych, którzy choć wiedzą, na co patrzeć, nie wiedzą, jak to robić. Autotesto sprawdzi, czy ewentualny niski przebieg auta jest autentyczny. A to pozwoli na dokładną ocenę części, które są pod maską. Jeśli auto — mimo podanego niskiego przebiegu — ma przejechane o wiele więcej kilometrów, na pewno wiele części trzeba będzie w najbliższym czasie wymienić — a to spowoduje dodatkowe koszty.

Pracownicy Autotesto — jak podaje w ofercie firma — sprawdzają ponad 350 punktów w aucie, używając do tego fachowych narzędzi. Plusem tak dokładnej analizy pojazdu jest, chociażby sprawdzenie lakieru. Wiele aut, które pięknie prezentują się na zewnątrz, może mieć za sobą bardzo poważne wypadki. Wówczas ich zakup, wiążę się z dużym ryzykiem. Każde oględziny Autotesto kończą się raportem, który dostaniesz na własny użytek. Raport składa się z informacji w formie tekstowej, ale również dołączone są zdjęcia, które mogą pomóc Ci lepiej zrozumieć ewentualne problemy lub usterki, które pracownicy firmy znaleźli we wskazanym przez Ciebie pojeździe.