fotel

Idealny fotel do pracy biurowej - czyli jaki?

Niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze, czy też wykonujemy pracę zdalną z własnego mieszkania- z pewnością to właśnie fotel, na którym siedzimy wiele godzin każdego dnia, jest tym, co najmocniej wpływa na naszą wygodę. Nieodpowiednio dobrane krzesło biurowe może powodować dyskomfort, a nawet przyczyniać się do różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Jeśli więc to my sami możemy wybrać mebel, na którym będziemy pracować, poświęćmy kilka chwil więcej na to, aby naprawdę wybrać wygodny egzemplarz. Na jaki fotel do pracy biurowej warto zwrócić szczególną uwagę? 

Jaki fotel do pracy biurowej wybrać? 

Zdecydowanie najwygodniejszymi propozycjami foteli do pracy są te meble, które dają nam najwięcej możliwości regulacji. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że ludzie różnicują się pod względem wzrostu, wagi, a także budowy ciała. Co więcej, mamy inne preferencje i przyzwyczajenia. Jeśli natomiast zdecydujemy się na fotel, który można regulować - będziemy mieć szansę w pełni dostosować go do swoich oczekiwań.

Nie ma w tym nic dziwnego, że najpopularniejszymi fotelami biurowymi do pracy są krzesła obrotowe. Mogą posiadać regulowaną wysokość siedziska, a także kąta nachylenia oparcia. Dodatkowo często pozwalają na dostosowanie podłokietników. W przypadku modeli, które posiadają zagłówek - jego ułożenie również można regulować. Co więcej, taki fotel daje nam znacznie większą mobilność.

Odwiedzając sklep z krzesłami, warto szczególną uwagę zwrócić na modele obrotowe. Pamiętajmy jednak także o tym, aby mając podłogę z niezbyt wytrzymałego materiału, wybierać takie kółka krzeseł, które posiadają dodatkową warstwę kauczuku. Dzięki temu nie będą powodowały zarysowań.

Z czego powinien być wykonany fotel do pracy biurowej?

Już na pierwszy rzut oka przeglądając modele, jakie oferuje przeciętny sklep z krzesłami, zorientujemy się, że wybór jest ogromny. Oznacza to, że trzeba zadecydować, jaki fotel do pracy biurowej będzie najlepszy pod kątem materiału, z którego będzie wykonany. Możliwości istnieje co najmniej kilka:

  • skóra lub jej ekologiczny odpowiednik - skóra jest uważana za materiał luksusowy i bardzo elegancki, toteż mebel wykonany z tego tworzywa na pewno stanie się niebagatelną ozdobą pomieszczenia. Będzie również pasować do gabinetu urządzonego w starym stylu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że skóra z czasem może się kruszyć, a dodatkowo jest materiałem dość słabo przepuszczającym powietrze. Ponadto jasna odmiana często się odbarwia. Meble z tego tworzywa nie są też najlepszym rozwiązaniem w przypadku, kiedy pracujemy z domu lub, gdy istnieje ryzyko, że fotel będzie narażony na drapanie pazurami naszych pupili;
  • materiał w formie siatki - to kolejna odpowiedź na pytanie dotyczące tego, jaki fotel do pracy biurowej wybrać. Tworzywo tego typu jest przyjemne w dotyku, wytrzymałe i przepuszcza powietrze. To doskonałe rozwiązanie w dobrej cenie, gdyż fotele z takiego materiału dobrze się prezentują, a jednocześnie są bardzo praktyczne;
  • materiały tapicerskie - dobry sklep z krzesłami oferuje także fotele biurowe z różnego rodzaju obiciami. Dzięki temu możemy wybierać spośród bardzo miękkich w dotyku tkanin, które odznaczają się niesamowitym połyskiem lub interesującą strukturą. Mogą to być takie materiały jak pochodne weluru czy też mikrofibra.

Jaki fotel do pracy biurowej będzie idealny?

Dla każdego z nas inny rodzaj fotela będzie idealnym. Warto jednak podjąć trud poszukiwań po to, aby faktycznie pracować wygodnie. Jeśli mamy problem z ustaleniem, jakiego typu krzesło interesuje nas najbardziej - warto odwiedzić odpowiedni sklep i spróbować usiąść na kilku dostępnych w nim modelach. Pomoże nam to wyrobić sobie zdanie o tym, jakiego typu fotel interesuje nas najbardziej.

Ogromny wybór foteli biurowych znajdziemy także w sieci. Bardzo często będziemy mogli wybrać kolor czy też rodzaj tapicerki. Pamiętajmy również o tym, że jeśli aranżujemy kącik biurowy w ramach większego pomieszczenia w mieszkaniu, wrażenia estetyczne związane z takim fotelem biurowym również mają ogromne znaczenie.