manicure

Jak profesjonalnie wykonać manicure?

Nie ma co zaprzeczać temu, że jednak dłonie są jednym z elementów ciała ludzkiego, na które zwraca się szczególną uwagę. Są wizytówką, po której ludzie są w stanie ocenić drugiego człowieka. Z tych właśnie powodów warto myśleć nad wykonywaniem manicure, który doda względów estetycznych dłoniom. Dbanie o dłonie i paznokcie w domowym zaciszu nie jest żadnym wyzwaniem, jednakże, aby faktycznie praca była wykonana profesjonalnie, a paznokcie nie ucierpią - lepiej jest udać się do specjalistów z salonów kosmetycznych.

Biurko do manicure - czym jest zabieg manicure

Manicure jest zabiegiem kosmetycznym, podczas którego poddaje się obróbce paznokcie u dłoni (pedicure jest zabiegiem paznokci u stóp). Cały zabieg nie polega tylko na upiększeniu płytki paznokcia, ale także na tym, aby odpowiednio zadbać o pielęgnację jej oraz skórek. W manicure wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia i sprzęt. Można powiedzieć, że pojęcie manicure jest bardzo ogólne, ponieważ wiele kobiet mówiąc “manicure” ma na myśli usługę przedłużania paznokci, co nie jest prawidłowe.

Jakie są zalety wykonywania manicure?

Dobrze wykonany zabieg, utrzymuje się na paznokciach przez długi czas. Płytka paznokcia posiada wtedy ochronę przed jakimkolwiek uszkodzeniem czy złamaniem, dzięki czemu zapuszczanie paznokci staje się bardzo proste. Dużą zaletą jest wykonywanie wielu zdobień i wzorów oraz zadbane skórki, które prezentują się bardzo estetycznie.

Profesjonalnie wykonana usługa - biurko do manicure

Aby manicure był profesjonalnie wykonany jest potrzebnych kilka niezbędnych przedmiotów, między innymi odpowiednia lampa UV, lakiery, bazy, topy, pilniczki bądź frezarka, bloczek polerski, cleaner. Te przedmioty będą nadawały się do zrobienia sobie paznokci w domu, jednakże w salonie będzie już ich potrzebnych więcej i w skład będzie wchodziło między innymi specjalne biurko do manicure, które ułatwia pracę styliście.

Pierwszym krokiem przed przystąpieniem do nakładania lakierów, będzie zmatowienie i wypolerowanie płytki paznokcia. Do tych czynności idealnie sprawdzi się pilniczek o gradacji 100/180 oraz wcześniej wspomniany bloczek polerski. Aby wszystko wyglądało estetycznie należy również zadbać odpowiednio o skórki, czyli wyciąć je. Po zrobieniu tego, dobrym pomysłem jest nałożenie na płytkę primera, który odtłuszcza ją i powoduje, że lakier lepiej trzyma się na paznokciu.

Kiedy paznokcie są gotowe i odtłuszczone można przejść do nakładania lakieru. Nie należy nakładać zbyt grubej warstwy, ponieważ może to spowodować marszczenie się oraz za słabe utwardzenie. Trzeba pamiętać, aby pilnować skórek, które nie mogą zostać zalane lakierem. Po utwardzeniu takiego zalania, będzie to wyglądało nieestetycznie, a usunięcie będzie ciężkie.

Z każdą nałożoną warstwą lakieru należy wkładać rękę do lampy UV, aby odpowiednio wszystko utwardzić. Ostatnią warstwą, którą należy nałożyć na paznokcie jest top matujący lub nabłyszczający, w zależności od tego, jaki chce się uzyskać efekt. Na samym końcu paznokcie przeciera się wacikiem nasączonym cleanerem.