Kategorie:

Czarny humor i obrazki dla dorosłych – skąd się wzięły?

Trudno powiedzieć, kiedy narodził się czarny humor. Można założyć, że był on obecny w społeczeństwie od zawsze. Skąd określenie czarny? Kolor ten zazwyczaj kojarzony jest ze złem, jednak ten cały zły humor nie określa humoru słabego, a raczej taki, który jest najmniej poprawny politycznie i poruszający najwięcej tematów tabu. Nie można zaprzeczać, że dzisiaj tego typu humor jest bardzo popularny, zwłaszcza w sieci. Ludzie potrzebują coraz to mocniejszych bodźców, nawet w przypadku żartów.

Czarny humor bardzo często jest prostacki, jednak prosta forma nie zmienia faktu, że ludzie chcą oglądać memy i demotywatory zabarwione tym typem humoru. Co więcej, prymitywne żarty zyskują coraz większy poklask. Nie można jednak czarnego humoru nazbyt oczerniać, ponieważ bez niego świat internetu byłby po prostu nudniejszy, a ludzie lubią, jak coś się dzieje. Sam humor w końcu wynika z tego, że łamie się pewną konwencję, a śmiech jest reakcją zaskoczenia na obrót spraw. Często wyśmiewa się otyłość, ale przez to społeczeństwo zaczyna dostrzegać problem. Przedmiotem stałych docinek jest również polityka, a przez to ludzie mają większą świadomość z nią związaną. Przecież nie każdemu chce się sprawdzać bieżących wiadomości, a zabawny mem o losowym zdarzeniu politycznym może jednak do tego zachęcić.

Jeżeli ktoś lubi śmieszne memy dla dorosłych – nie można tego zabraniać. Wolność rządzi się różnymi prawami, a prawo do śmiechu ma każdy. Oczywiście, jeśli zachowana jest przy tym wolność i komfort drugiego człowieka.

Zabawne zdjęcia dla dorosłych często poruszają tematykę seksu, otyłości, religii, wojny płci i wiele innych. Warto przekonać się na własnej skórze, czy taki humor Ci odpowiada, w końcu – dlaczego nie?