Kategorie:

5 praktycznych akcesoriów do telefonu!

W dzisiejszych czasach smartfon towarzyszy człowiekowi właściwie nieustannie. Urządzenia te ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie do tego stopnia, że trudno byłoby się bez nich obejść. Dzięki stałemu połączeniu z internetem są w stanie zastąpić nam gazety, książki, telewizję, a także umożliwić stały kontakt z osobą będącą na drugim końcu świata. Właśnie dlatego dobrze, aby każdy właściciel smartfona zaopatrzył się w akcesoria, które ułatwią mu jego użytkowanie oraz zapewnią dodatkową ochronę urządzenia.

Etui na telefon

Etui jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych dodatków do telefonu, a jego przeróżne wersje można kupić nawet w sklepach… odzieżowych. Powstaje wiele wzorów inspirowanych zdjęciami przyrody, postaciami z filmów i gier lub z bardziej klasycznymi i eleganckimi zdobieniami. Jeśli jesteś kreatywną osobą i chciałbyś mieć unikatowe etui zaprojektowane samodzielnie, możesz poszukać sklepów, które oferują tę opcję.

Oprócz wzorów etui możesz także wybrać najbardziej interesujący Cię typ, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy i najbardziej komfortowy w użytkowaniu. Oto kilka rodzajów najczęściej wybieranych wśród posiadaczy smartfonów:

  • back case – czyli tzw. plecy. Jest to etui chroniące tylną część telefonu i jednocześnie najczęściej wybieraną opcją. Tego typu obudowy są popularną wersją, powszechnie dostępną i możliwą do kupienia w różnych wzorach. Najczęściej są to etui silikonowe, które łatwo dopasować do wielkości i kształtu smartfona;
  • etui książkowe – często nazywane „portfelowym”, ponieważ oprócz funkcji ochronnej pełnią również funkcję portfela. Zabezpieczają nie tylko tył telefonu, ale także przód, a w przedniej otwieranej części etui znajdują się kieszonki, gdzie można umieścić np. dokumenty. Etui na telefon z klapką są bardzo elegancką formą zabezpieczenia, często wybieraną przez mężczyzn ze względu na swoją funkcjonalność;
  • bumper – jeśli nie jesteś przekonany do pełnej wersji etui, doprą opcją jest właśnie bumper. To dodatkowa obudowa nakładana na wyłącznie na obramowanie smartfona, co wzmacnia konstrukcję telefonu i chroni go przez ewentualnymi upadkami;
  • etui silikonowe – jest giętkie i łatwo dopasowuje się do każdego telefonu, a jego materiał zapewnia bardzo dobrą ochronę przed upadkiem oraz zadrapaniami;
  • poliwęglanowe – wykonane z wyjątkowo trwałego sztucznego tworzywa, które zapewni ochronę Twojemu smartfonowi, a przez swą lekkość nie wpłynie na komfort użytkowania telefonu;
  • plastikowe – jest to obudowa często wybierana przez użytkowników ze względu na bardzo niską cenę. W wielu sklepach można spersonalizować ten typ etui. Jednak jego minusem bywa materiał, z którego jest wykonane, ponieważ plastik przy upadku łatwo może się zarysować lub nawet pęknąć;
  • wodoodporne – to świetny wybór etui dla osób parających się fotografią podwodną. Dzięki wodoszczelnej obudowie nasz telefon jest w stanie wytrzymać spotkanie z wodą. Przy jego zakupie warto zwracać uwagę na szczegóły dotyczące materiału, z którego jest wykonane i czytać opinie na temat producenta, aby po zanurzeniu telefonu mieć pewność, że urządzenie przetrwa taką próbę.

Uchwyt do telefonu

Jest to dodatek obowiązkowy dla kierowców, jednak nie tylko zmotoryzowane osoby znajdą coś dla siebie wśród wielu typów uchwytów. Modną ostatnio formą jest także uchwyt rowerowy, dzięki któremu łatwiej korzystać ze smartfona podczas jazdy. Jest to bardzo bezpieczny dodatek dla osób, które często korzystają z telefonu jako nawigacji.

Powerbank

Powerbanki są coraz częściej kupowane czasie przez użytkowników smartfonów. Jeszcze dziesięć lat temu nikt by nie pomyślał, że na wyjazd pod namiot musi obowiązkowo wziąć telefon, gdyż było to urządzenie służące wyłącznie do dzwonienia. Teraz smartfony służą też do znalezienia lokalizacji danego punktu, zapłaty za bilety komunikacji miejskiej lub nawet oświetlenia drogi. Jedno urządzenie zastąpiło nam wiele innych. Jednak, aby działało, musi być naładowane. Dlatego właśnie powstały powerbanki. Są produkowane w wersjach o różnych pojemnościach, wadze oraz wielkości.

Słuchawki

Słuchawki mogą być duże, małe, z mikrofonem lub pilotem do sterowania. W zależności od upodobań i naszej wygody możemy wybrać również modele bezprzewodowe. Jednak minusem bezprzewodowych słuchawek jest konieczność częstego ładowania, o czym często można zapominać.

Nie tylko osoby słuchające często muzyki powinny zainwestować w dobre słuchawki. Świetnie sprawdzają się one także przy rozmowach telefonicznych, konferencjach online czy oglądaniu filmów. Gdy przeszkadza Ci gwar wokół, łatwo dzięki nim się skupić i odciąć się od otoczenia.

Selfie-stick

Często nazywany po prostu kijkiem do selfie. Przydaje się na wycieczkach lub spotkaniach ze znajomymi, kiedy trudno jest objąć na zdjęciu całą grupę i otoczenie. Mimo że selfie są często krytykowane przez fotografów, jest to powszechnie stosowany rodzaj zdjęć. Ludzie coraz rzadziej biorą na wyjazdy aparaty cyfrowe lub lustrzanki, ponieważ smartfony wyposażone są w naprawdę świetne obiektywy. Dodatkowo filtry w telefonach oraz dostęp do mediów społecznościowych zapewniają nam szybkie i wygodne udostępnienie zdjęć znajomym. Jedyne, czego często nam brakuje do zrobienia profesjonalnego zdjęcia, to właśnie statyw, czyli tzw. selfie-stick.