randka

Najlepsze pomysły na weekend we dwoje

Macie to! Weekend tylko dla Was zaznaczony w kalendarzu zbliża się wielkimi krokami. W planie żadnych obowiązków, tylko same przyjemności i spędzanie w romantycznym miejscu tylko z najbliższą osobą, co pozwoli Wam oderwać się od codziennej rutyny i stworzyć wspomnienia, które napędzą Was na kolejne tygodnie. Jak sprawić, żeby weekend we dwoje był niezapomniany?

Pomysłów na spędzanie czasu we dwoje jest na szczęście bardzo dużo i każda para z pewnością znajdzie dla siebie pomysł zgodny z ich zainteresowaniami i ulubionymi sposobami spędzania wolnego czasu. Szalony weekend we dwoje nie zawsze musi też oznaczać wyjazdu na drugi koniec świata. Nawet krótki wyjazd może okazać się strzałem w dziesiątkę i doładuje Wasz związek pozytywną energią, a czasami równie ciekawe atrakcje można znaleźć również w swoim mieście.

 

Weekendowo – wyjazdowo!

 

Jeśli podjęłaś decyzję, że chciałabyś ten czas spędzić na wyjeździe i nadal po głowie kołacze Ci się pytanie: „Gdzie pojechać na romantyczny weekend?” mamy dla Ciebie kilka propozycji. Wycieczka w stylu ‘city break’ do miasta, w którym nigdy razem nie byliście, a które ma ciekawe zabytki może okazać się dla Was strzałem w dziesiątkę. Taką wycieczkę, nawet zagraniczną, można zorganizować na własną rękę; z wielu lotnisk w Polsce łatwo znaleźć niedrogie bilety do europejskich miast w tym np. do Pragi, Budapesztu czy Paryża i spędzić czas w jednej ze słynnych budapesztańskich łaźni, albo chrupiąc świeżą bagietkę pod wieżą Eiffla! Jeśli jednak nie należysz do osób, które pewnie czują się planując zagraniczny wyjazd albo martwią się znajomością języka obcego – warto sprawdzić ofertę biur podróży. Niektóre z nich oferują weekendowe wyjazdy do stolic Europy z przewodnikiem, wstępem do znanych atrakcji, transportem na miejscu i noclegiem, co również do zera zmniejsza niepewność co do tego, co robić we dwoje na miejscu, żeby było ciekawie.

Również ‘city break’ w Polsce może okazać się ciekawym pomysłem na niezapomniany weekend we dwoje. Kiedy ostatnio byliście na Wybrzeżu, w stolicy albo na krakowskim Starym Mieście? Warto sprawdzić też ofertę muzeów w większych miastach Polski, w szczególności wystaw czasowych, a także zwrócić uwagę na mniej oczywiste miejsca. Jeśli kulinaria należą do Waszych hobby, ciekawym pomysłem będzie odwiedzenie Rogalowego Muzeum w Poznaniu albo Regionalnego Muzeum Cebularza w Lublinie. Macie ochotę na bardziej szalony weekend we dwoje? Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu oferuje wycieczkę, na której poczujecie się jak prawdziwi górnicy na szychcie ubrani w strój sztygara i z profesjonalnym ekwipunkiem.

Weekendowy wyjazd nie musi jednak oznaczać, że nie będzie tam miejsca na relaks. Hotel z szeroką ofertą zabiegów spa może okazać się dla Was idealną opcją, szczególnie jeśli ten położony jest w spokojnej zielonej okolicy i pozwoli odpocząć Wam od zgiełku miasta. Odpowiednio dobrany pakiet masaży, zabiegów i odpoczynek na basenie, a także restauracja z pyszną kuchnią i czas tylko dla Was, czy to pomysł na spędzenie czasu we dwoje dla Was?

 

Romantyczny weekend w swoim mieście

 

Chcecie spędzić czas razem, ale nie chcecie wyjeżdżać albo szukacie bardziej budżetowych opcji? Weekend w swoim mieście też może być ciekawy! Jeśli uwielbiacie sport, możecie wypożyczyć rowery i zorganizować wycieczkę rowerową dookoła miasta. Jest to teraz tym łatwiejsze, że w wielu polskich miastach powstaje coraz więcej dróg rowerowych, dzięki czemu jazda na rowerze jest dużo przyjemniejsza. Jeśli lubicie sporty wodne, warto też rozejrzeć się, czy w okolicy nie ma firmy zajmującej się organizacją spływów kajakowych albo, czy nad pobliskim jeziorem nie ma wypożyczalni rowerów wodnych lub słupów. Opcji dla osób mniej zafascynowanych sportem jest też bez liku! Sprawdźcie warsztaty kulinarne, na których poznacie tajniki np. kuchni włoskiej i skonsumujecie razem to, co udało Wam się podczas nich przygotować. Jeśli lubicie piękne rzeczy, sprawdźcie, czy w Waszej okolicy nie organizuje się warsztatów z ceramiki, podczas których możecie sami stworzyć i wypalić w piecu filiżankę lub talerzyk.

Wspólnie spędzony czas, czy to na wypadzie, czy to w Waszym mieście, na pewno pozwoli skupić się Wam tylko na sobie i Waszym związku, a piękne wspomnienia na pewno zostaną z Wami na długo.