trening

Kto powinien zdecydować się na trening personalny?

Siłownia jest chętnie odwiedzanym miejscem przez wiele osób. Można tu bowiem zrzucić zbędne kilogramy czy odstresować się po ciężkim dniu w pracy. Czasami jednak zdarza się, że osoba odwiedzająca siłownię mimo regularnych i ciężkich treningów nie zauważa różnicy w swojej sylwetce. Przyczyną tego mogą być źle dobrane ćwiczenia. W takiej sytuacji warto zdecydować się na pomoc doświadczonego trenera personalnego. Pomoże on ułożyć najbardziej odpowiedni plan i podpowie, jakie ćwiczenia okażą się najlepsze w osiągnięciu zamierzonych celów.

Trener personalny — kiedy warto?

Trening personalny (Kielce) jest tak naprawdę skierowany dla każdego, kto ma ochotę uzyskać fachowe wsparcie. Jednak w niektórych sytuacjach szczególnie warto pomyśleć o treningach indywidualnych. Jeżeli, mimo ćwiczeń kilka razy w tygodniu, nie widać żadnych rezultatów, pomoc trenera personalnego może okazać się nieoceniona. Najczęściej taki stan rzeczy wynika z prostego faktu — ćwiczenia są źle dobrane lub wykonywane nieprawidłowo.

Często też zdarza się, że osoby początkujące stawiają sobie zbyt ambitne cele, lub na ich osiągnięcie wyznaczają za mało czasu. Trening personalny (Kielce) pomoże w sprawdzeniu kondycji, a doświadczony pracownik przeanalizuje oraz zmodyfikuje plan ćwiczeniowy w taki sposób, aby spełniał oczekiwania osoby ćwiczącej. Nierzadko zdarza się, że po konsultacji z trenerem personalnym zmienia się cel ćwiczeń na siłownik oraz rodzaj podejmowanych aktywności.

Pierwszy raz na siłowni

Najczęstszym błędem popełnianym przez nowicjuszy jest wykonywanie jedynie ćwiczeń kardio. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z faktu, że osoba taka nie wie, do czego służą konkretne przyrządy oraz jak należy na nich ćwiczyć. Ponadto takie osoby często przeszukują liczne fora internetowe w celu znalezienia najbardziej efektywnego zestawu ćwiczeń. Sprawia to, że przez natłok informacji, nie do końca wiadomo, na jakich ćwiczeniach najlepiej się skupić na pierwszych zajęciach.

Tymczasem już nawet po kilku godzinach pracy z trenerem personalnym może okazać się, że taka osoba będzie w stanie wybrać właściwą ścieżkę swojej aktywności sportowej. Trening personalny (Kielce) ma bowiem na celu wdrożenie takiej osoby i wyjaśnienie, jakie ćwiczenia będą najlepsze w jej przypadku. Trener personalny przeanalizuje sylwetkę zainteresowanej osoby oraz oceni stopień jej zaawansowania. Pomoże to w dobraniu najbardziej efektywnego zestawu ćwiczeń dla osiągnięcia założonych celów.

Trener personalny to także świetny pomysł dla osoby, która, ze względu na problemy zdrowotne, nie może pozwolić sobie na wykonywanie wszystkich ćwiczeń. Doświadczony fachowiec, w porozumieniu z lekarzem, pomoże dobrać trening, który przede wszystkim będzie bezpieczny dla osoby wykonującej ćwiczenia. Ponadto osoba taka może okazać się pomocna po przebytej kontuzji. Trener personalny opracuje dokładny plan zajęć i pomoże wskazać te aktywności, które pozwolą jak najszybciej wrócić do zdrowia.