Kategorie:

Jak dobrać bieliznę do sylwetki?

Dobór odpowiedniej bielizny do swojej sylwetki, dla wielu stanowi nie lada problem. Często ten sam model zupełnie inaczej leży na dwóch szczupłych kobietach. Dlaczego? Wszystko zależy od typu naszej figury!

Piękna bielizna pozwoli poczuć się niesamowicie seksownie, o ile będzie odpowiednio dopasowana.

Przy wyborze bielizny, szczególną uwagę należy zwrócić na wybór biustonosza. Dobry biustonosz powinien być rozmiarowo dopasowany do piersi. Nie może być on za duży (wtedy nie spełnia swojej funkcji -podtrzymywania biustu), ani za mały (jest do niezdrowe dla uciśniętych piersi).

Bardotka na przykład, nie sprawdzi się w przypadku kobiet, które wymagają biustonosza push-up albo typu plunge. Push up przy dużych piersiach z kolei, może je nienaturalnie powiększać. Pamiętaj, że źle dobrana bielizna może zepsuć Twoją naturalną urodę! Aby dopasować bieliznę do sylwetki, trzeba znać swój typ.

Jakie są typy sylwetki?

Projektanci znanych marek wyróżniają pięć typów sylwetki kobiecej:

  • Kolumna – zazwyczaj ten typ oznacza, że kobieta ma raczej chłopięcą budowę, gdzie nie zostały nakreślone odpowiednie krągłości.
  • Gruszka – rodzaj figury, gdzie biodra są szersze, a ramiona węższe.
  • Klepsydra – najbardziej „kobiecy” typ urody. Widoczne jest wcięcie w talii, zaokrąglone biodra, bardziej wyeksponowane piesi i nieco szersze ramiona.
  • Jabłko – to sylwetka kobiet bardziej ”puszystych”, okrągłych.
  • Różek – typ sylwetki, gdzie kobieta posiada obfity biust i szersze ramiona, ma natomiast wąskie biodra.

Jeżeli Twoja figura przypomina kolumnę, masz słabo zarysowaną talię i wąskie biodra oraz mały biust – odpowiednia bielizna podkreśli Twoje krągłości, a więc przyda Ci się usztywniony biustonosz push-up, który powiększy wizualnie Twój dekolt. Jeżeli chodzi o dolną część bielizny- stringi optycznie powiększą okolicę Twoich bioder.

W przypadku, kiedy jesteś gruszką, posiadasz ładną talię i szersze biodra – będziesz się lepiej prezentować, jeżeli wizualnie zwiększysz objętość górnych partii ciała. Idealnym rozwiązaniem okażą się biustonosze typu plunge i biustonosze usztywniane, które podniosą biust. Aby sprawić, by dolne części ciała wyglądały na bardziej smukłe – zaopatrz się w wysokie majtki.

Klepsydra może być dumna ze swojej figury. Ładny biust, wcięcie w talii i zaokrąglone biodra to idealna figura. W tym przypadku odpowiednie są wszelkiego rodzaju biustonosze oraz bielizna dolna. Na takiej sylwetce idealnie prezentują się gorsety i body. Warto zaopatrzyć się w biustonosz typu plunge lub balkonetkę.

Kiedy jesteś jabłkiem, prawdopodobnie posiadasz większy biust, a w tym przypadku potrzebujesz stanika, który będzie podtrzymywał Twoje piersi, a więc przyda się taki o kroju full-cup. Bardziej zakrywające majtki pozwolą zredukować obfitość Twoich kształtów.

Masz szersze ramiona, obfity biust, ale Twoje biodra są węższe? Jesteś różkiem! W tym przypadku przyda Ci się biustonosz, który podtrzyma Twoje piersi, więc kup biustonosz typu full-cup albo inny, zakrywający większą część piersi. Z racji tego, że nie masz obfitych bioder, nie krępuj się i zaopatrz w koronkowe majtki. Warto wspomnieć, że białe figi mogą bardziej uwydatniać Twoje kształty, niż czarne.