samochód

Dlaczego warto okleić samochód folią ochronną?

Przezroczysta folia chroniąca lakier pokrywa zewnętrzną część pojazdu. Jest ona montowana głównie na masce, lusterkach bocznych oraz błotnikach. Powłoka chroni samochód przed zarysowaniami, plamami i odpryskami, oszczędzając Ci czas i kłopotów związanych z przemalowaniem lub naprawą nadwozia pojazdu po drobnych otarciach. Jeśli zamierzasz dokonać montażu folii ochronnej na Twoim samochodzie, warto, abyś najpierw poznał kilka istotnych informacji na temat tego sposobu ochrony nadwozia.

Przed czym ochroni Cię ochronna folia?

Folia ochronna zabezpiecza zewnętrzną część pojazdu przed odpryskami lakieru, zadrapaniami i innymi skutkami kontaktu z ostrymi obiektami. Częsta jazda po drogach naraża samochód na różne zanieczyszczenia, kamienie i inne przedmioty, które wydają się być przyciągane przez pojazd, powodując nieuniknione odpryski i zarysowania. Jeśli nie masz zamontowanej folii chroniącej lakier w swoim pojeździe, bez wątpienia zaczniesz po jakimś czasie dostrzegać drobne uszkodzenia na nadwoziu. Ochrona pojazdu przed wszelkimi mankamentami za pomocą tego sposobu sprawi, że samochód będzie dobrze wyglądał przez dłuższy czas, co jest ważne ze względów estetycznych, jak i w przypadku chęci sprzedaży auta.

Folia ochronna nie da o sobie znać!

Przezroczysta folia chroniąca lakier pozwala na pełne prześwitywanie koloru, jednocześnie zabezpieczając przed ubytkami. Dostępnych jest wiele marek tego typu produktów. Wybierz ten, który cechuje się najwyższą przejrzystością i ultragładkim wykończeniem. Zakładanie to żmudny proces, który wymaga połączenia wody z mydłem, alkoholu i ciepła. Jednak jeśli skorzystasz z najwyższej jakości materiału i zlecisz montaż wykwalifikowanemu specjaliście, będziesz mógł zapomnieć o istnieniu folii ochronnej.

Instalacja niestandardowa zapewnia lepszą ochronę

Przezroczysta folia ochronna jest dostępna jako zaprojektowany przez komputer, wstępnie przycięty produkt lub może zostać przycięta na specjalne zamówienie. Niestandardowe egzemplarze są droższe, ponieważ ich wykonanie wiąże się z dodatkową pracą. Jednak zastosowanie tego rozwiązania zapewnia lepsze dopasowanie, ponieważ folia jest projektowana i przycinana przez wysoko wykwalifikowanego technika specjalnie dla Twojego pojazdu. Zapewnia to najlepsze pokrycie wszystkich powierzchni pojazdu, w tym krawędzi. Zaleca się wybór niestandardowego produktu zamiast gotowego, aby uzyskać gładszy, jednolity wygląd oraz doskonałe pokrycie.

Idealne rozwiązanie stanowi znalezienie specjalisty, który jest wystarczająco wyszkolony, aby wykonać niestandardowe cięcie, zwłaszcza w przypadku pojazdów zabytkowych, klasycznych czy egzotycznych. Dlaczego? Dlatego, że szablon do tego typu aut może nie być dostępny. Dlatego warto dokładnie przejrzeć ofertę folii ochronnych na samochód we Wrocławiu - w ten sposób na pewno znajdziesz egzemplarz dostatecznie dobry dla Twojego pojazdu.

Pamiętaj o gwarancji!

Wielu producentów folii oferuje obecnie długie okresy gwarancyjne, a nawet dożywotnią gwarancję na materiały i robociznę Warto postawić właśnie na takiego fachowca.