paznokcie
Kategorie:

Co jest potrzebne, żeby wykonać manicure tytanowy?

Manicure tytanowy cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, choć nie jest jeszcze aż tak dobrze znany, jak żele czy hybrydy. Niewątpliwą zaletą manicure tytanowego jest fakt, iż aby go wykonać, nie trzeba posiadać lampy UV. W co natomiast należy się zaopatrzyć, aby móc cieszyć się trwałym manicure tytanowym?

Czym jest manicure tytanowy?

Na początek warto wyjaśnić, czym on w ogóle jest i jak się go wykonuje. Otóż manicure tytanowy można zrobić zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Kolorowa warstwa na paznokciach powstaje nie dzięki lakierowi czy żelowi, a za pomocą pudru. Samo przygotowanie paznokcia do wykonania manicure tytanowego wygląda podobnie, jak w przypadku manicure hybrydowego bądź żelowego. Co istotne, prawidłowo wykonany manicure tytanowy utrzymuje się na paznokciach bardzo długo, bo aż do 4 tygodni! Po tym czasie wcale nie trzeba go usuwać – wystarczy tylko uzupełnić nieestetycznie wyglądający odrost i znów można cieszyć się pięknym wyglądem paznokci przez następnych kilka tygodni. Oczywiście kobiety, które wolą częściej zmieniać kolor, mogą ściągnąć poprzedni manicure i nałożyć nowy – nie ma ku temu żadnych przeszkód. Niemniej jednak manicure tytanowy sklep uwielbiany jest przez kobiety właśnie dlatego, że można go nosić o wiele dłużej, niż hybrydy, a dodatkowo wygląda on o wiele bardziej naturalnie, niż żele.

Jak zrobić manicure tytanowy?

Do wykonania manicure tytanowe potrzebne będą produkty specjalistyczne, ale również takie, które służą do prawidłowego przygotowania płytki paznokcia. Pilnikiem należy nadać kształt paznokciom, za pomocą kopytka trzeba zaś odsunąć skórki. Kolejnym krokiem będzie zmatowienie oraz odtłuszczenie płytki. Zmatowić paznokieć można za pomocą bloczka polerskiego, zaś do odtłuszczania przyda się cleaner. Gdy paznokcie są już gotowe, można przystąpić do wykonania manicure właściwego. Na początek konieczne będzie nałożenie żelu bazowego. Nakłada się go jedynie na płytkę paznokcia – należy uważać, aby na tym etapie nie zalać skórek. Następnie paznokieć można zamoczyć w pudrze. Na tym etapie przyda się pędzelek, którym będzie można strzepnąć nagromadzony na płytce nadmiar pudru. W przypadku intensywnych kolorów wystarczą dwie warstwy żelu i pudru, zaś w przypadku mniej intensywnych konieczne będą trzy warstwy. Przed zaaplikowaniem ostatniej warstwy, należy nałożyć na paznokcie top, zaś na samym końcu utwardzacz. Do wykonania manicure nie potrzeba więc zbyt wielu akcesoriów, a już na pewno nie więcej, niż do hybrydy czy paznokci żelowych.

Gdzie kupić akcesoria do manicure tytanowego?

Akcesoria podstawowe, które służą do przygotowania płytki paznokcia, można kupić w niemal każdym sklepie kosmetycznym bądź drogerii. Niemniej jednak same pudry, żel bazowy czy top bądź utwardzacz nie są dostępne wszędzie. Jeszcze do niedawna można je było zakupić głównie w zagranicznych sklepach internetowych, ponieważ ten rodzaj manicure nie był jeszcze w Polsce bardzo popularny. Dziś jednak zestaw do manicure tytanowego można kupić w sklepie, który specjalizuje się w dostarczaniu produktów do stylizacji paznokci. Warto mieć na uwadze, że sam zestaw może być nieco droższy, niż komplet kosmetyków, które służą do wykonywania hybryd bądź manicure żelowego.

Z drugiej jednak strony manicure tytanowy jest bardzo trwały, zatem można go nosić na paznokciach o wiele dłużej. To zaś sprawia, że raz zamówione produkty posłużą przez dłuższy czas. Dobrze od razu zamówić większą ilość kolorowych pudrów, dzięki którym będzie można zmieniać barwy na paznokciach. Co istotne, można je ze sobą mieszać (ważne, aby były to pudry tej samej marki), uzyskując w ten sposób różnorodne, bardzo ciekawe i niebanalne kolory. Warto pamiętać, że choć zestaw do manicure tytanowego kosztuje sporo, to wydatek zwraca się w krótkim czasie, bowiem za jego wykonanie w salonie kosmetycznym trzeba zapłacić około 130-150 zł. Dodatkowo za pomocą podstawowego zestawu można we własnym zakresie uzupełniać odrosty na paznokciach.